بامیه از جمله شیرینی هایی است که مخصوص ایام ماه مبارک رمضان و سفره افطار می باشد و افراد در هر سن و سالی که باشند طرفدار آن هستند.

مواد لازم برای 4 نفر

تخم مرغ : 3عدد

روغن جامد : 1قاشق مربا خوری

آب به مقدار لازم

آب لیمو : 2 قاشق سوپ خوری

گلاب به میزان دلخواه

 

طرز تهیه

ابتدا آب را جوش بیاورید. شعله را در حد ملایم بگذارید و سپس آرد را اضافه کنید و هم بزنید تا خمیر نسبتا سفتی به دست آید. روغن را هم به آن اضافه کنید و 2 تا 3 دقیقه هم بزنید تا خمیر کاملا آن را جذب کند. بعد از آن که خمیر کمی سرد شد، تخم مرغ ها را یکی یکی به مخلوط اضافه کنید و گلاب و آبلیمو را هم بیفزایید، سپس خمیر را  خوب ورز دهید تا نرم شود. یک قاشق سوپ خوری از شربت را (طرز تهیه آن در ادامه ذکر می شود) به این خمیر اضافه کنید و هم بزنید. سپس خمیر را در قیف مخصوص بریزید و به شکل دایره ای و در ابعاد بزرگ داخل ظرف روغن بریزید. بامیه ها را باید هنگام سرخ شدن مرتب هم بزنید تا به هم نچسبد و همه طرفشان یکدست سرخ شود. وقتی سرخ شدند آن ها را در داخل شربت بیندازید و پس از چند دقیقه از شربت خارج کنید. البته می توانید شربت بامیه را به شکل آماده از قنادی ها تهیه کنید.

طرز تهیه شربت بامیه و زولبیا

ابتدا یک کیلو شکر را در 300 گرم آب بجوشانید و به آن مقدار کمی جوهر لیمو، هل و 10 گرم باتقا اضافه کنید. باتقا ماده ای است که قناد ها از آن استفاده می کنند و در قنادی ها به فروش می رسد.